пʼятниця, 24 листопада 2023 р.

Успішний педагог

 Управління освіти Львівській міської ради наступного тижня розпочинає конкурс з визначення 100 найуспішніших педагогів Львівської громади за підсумками 2023 року. Переможці конкурсу отримають премії по 25 тисяч гривень.


фото з архіву, автор: Роман Балук

Педагогів на конкурс можуть подавати: педагогічна рада закладу освіти, батьківська або учнівська громада. Також кожен педагог має право самостійно висунути свою кандидатуру.

Спочатку учасники презентують свою роботу на загальних зборах колективу, де обирають претендентів на конкурс із навчального закладу. Опісля відібрані кандидати беруть участь у відкритому методичному практикумі.

Оцінювання претендентів на отримання премій здійснюється за такими критеріями:

1. Досягнення.

2. Діяльність, яка є важливою для Львівської міської територіальної громади і є прикладом для інших.

3. Зацікавленість у постійному навчанні та професійному розвитку.

4. Креативність.

Подати документів для участі у конкурсі можна в електронній формі до 30 листопада 2023 року. Конкурсна комісія має визначити переможців до 18 грудня.

Більше про конкурс – за посиланням.



Львівська міська рада: https://city-adm.lviv.ua/news/society/education/299098-nezabarom-startuie-konkurs-uspishnyy-pedahoh-khto-mozhe-podavatys

середа, 15 листопада 2023 р.

Сертифікація вчителів

 



Як відбуватиметься сертифікація вчителів

У 2023 році порядок сертифікації визначено «Положенням про сертифікацію педагогічних працівників».

Реєстрація для проходження сертифікації триватиме з 30 січня до 13 лютого 2023 року.

Етапи сертифікації педагогічних працівників

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним:

1. Незалежне тестування учасників сертифікації (11 березня 2023 року);

2. Самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;

3. Вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Оскільки сертифікація добровільна, педагогічний працівник може відмовитися від участі в ній на будь-якому етапі.

Незалежне тестування учасників сертифікації

Незалежне тестування учасників сертифікації організовує Український центр оцінювання якості освіти. Для успішного проходження незалежного тестування та, відповідно, допуску до участі в наступному етапі сертифікації необхідно набрати не менше 60% максимальної кількості тестових балів.

Результати незалежного тестування та інформація про допущення / недопущення учасників сертифікації до участі в наступному етапі сертифікації розміщують у кабінетах учасників сертифікації не пізніше ніж через 18 календарних днів після його проведення.


Завдання Сертифікації вчителів математики 

https://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/Sertif_Mat_2023.pdf?fbclid=IwAR1MsAaWtGC6UY6Jsno5zgt-1hiIcoWzgzsU7uqoELsdFElyK2uvGwAp3PU_aem_ATvam2hQfa92ZhviC4EKDWzvpVJtyXEtoNFmhfWc4geJ1c4kltQOKOQa5vfagkfYcas

пʼятниця, 10 листопада 2023 р.

НМТ-2024

 


8 листопада Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року». Про особливості НМТ та модель його проведення читайте нижче.

НМТ у 2024 році складатимуть лише ті, хто планує вступати до ЗВО. Тестування відбуватиметься у комп'ютерній формі. Вступники складатимуть іспит із чотирьох предметів. Обов'язковими будуть:

  • українська мова (без літератури);
  • історія України;
  • математика;
  • ще один предмет на вибір.

На вибір можна буде обрати предмет: 

  • українську літературу;
  • англійську мову;
  • іспанську мову;
  • німецьку мову;
  • французьку мову;
  • біологію;
  • географію;
  • фізику;
  • хімію.

  • У 2024 році ДПА для учнів й учениць 4-х, 9-х і 11-х класів не проводитимуть. Тобто НМТ складатимуть тільки абітурієнти. Проте Український центр оцінювання якості освіти планує після перемоги розгорнути низку обʼєктивних досліджень після кожного з цих класів. Наступного року відбудеться пілотування інструменту ДПА після 4-го класу серед обмеженої кількості учнів. Нагадаємо, що ДПА в 4-му класі не впливає на подальше навчання учнівства, а потрібне для моніторингу якості освіти та коригування освітньої політики.

Вебінари для вчителів

 

Вебінари для вчителів

Вебінари для вчителів – зручний і цікавий спосіб підвищення педагогічної майстерності та самоосвіти. Виступи охоплюють широкий спектр тем і дисциплін: практичні прийоми, практикуми з використання навчальних додатків, методики роботи з батьками або в інклюзивному класі тощо.





3 листапада відбувся цікавий вебінар з теми :"Практикум із викоритстаня ШІ.Персональний помічник вчителя."


Ми вже багато знаємо про штучний інтелект і те, як він впливає на освіту. Але щоденно з'являються цікавинки, які хочеться досліджувати. Разом із тим, вже створені інструменти розвиваються та вдосконалюються, тому виникає потреба вчитися з ними працювати, щоб використовувати максимально ефективно.

Як ви знаєте, українські вчителі, попри війну, можуть користуватися інноваціями, про які говорить весь світ, і команда Освітнього проєкту «На Урок» створила Персональний помічник вчителя на базі штучного інтелекту. Під час вебінару-практикуму ми навчимось працювати з Помічником, використовуючи його можливості максимально ефективно.

Зміст

  1. Місце ШІ в освіті. Коротко.
  2. Аналіз можливостей Помічника вчителя.
  3. Ідеї використання ресурсу на базі ШІ та демонстрації можливостей на практиці.

неділя, 5 листопада 2023 р.



Тисячі шляхів ведуть до помилки,
але лише один – до істини. 

Жан-Жак Руссо

Емоційне налаштування учнів НУШ

  ЕМОЦІЙНЕ НАЛАШТУВАННЯ ЯК ВАЖЛИВИЙ КОМПОНЕНТ СУЧАСНОГО УРОКУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Й ЛІТЕРАТУРИ (Практичний посібник) АВТОР: БАРДАК СВІТ...